Wycieczka do Parku Rozrywki ZATORLAND w Zatorze
04/06/2019
W dniu 04.06.2019 dzieci z klas I, II, oraz z oddziału przedszkolnego wraz z opiekunami o brzasku czerwcowego dnia wyruszyły na całodniową wycieczkę do Zatoru.

   Celem naszego wyjazdu było rozwijanie zainteresowań mitologią, dinozaurami oraz kształcenie umiejętności zachowania się podczas wycieczek i popularyzowanie kulturalnego sposobu spędzania czasu.   

Przygodę w Zatorze rozpoczęliśmy zgodnie z harmonogramem zwiedzenia Parku Mitologii .            Tu wysłuchaliśmy opowieści o różnych postaciach mitologicznych, które znajdują się na wodzie.      W parku można było również zabawić się w kompozytora i ułożyć muzykę, do której „tańczyły fontanny”. 

Następnie udaliśmy się od kina 5D. Krótki film o dinozaurach przedstawił historię życia tych stworzeń na Ziemi oraz dostarczył nam niezapomnianych wrażeń w postaci efektów specjalnych. Następnie udaliśmy się do Dinozatorlandu, gdzie znajdują się największe w Polsce ruchome dinozaury. Mogliśmy je obejrzeć, dotknąć, wysłuchać ciekawych opowieści przewodniczki  i zrobić pamiątkowe zdjęcia.

Największym powodzeniem na tej wycieczce cieszył się Lunapark. Tam pod czujnym okiem opiekunów w bogato wyposażonym lunaparku z karuzelami, zjeżdżalniami, autodromem i wieloma innymi atrakcjami, mogliśmy korzystać z różnych atrakcji .

Co dobre, szybko się kończy, a więc i nasza zabawa nie mogła trwać wiecznie.  Czas minął bardzo szybko, bo była piękna pogoda, a humory nam dopisywały. Wycieczka ta pozostanie na długo              w naszej pamięci.

                                                                                                                                                                    K. Lach

Dane kontaktowe
Szkoła Podstawowa
im. Tadeusza Kościuszki
w Zawadce

Zawadka 18
34-650 Tymbark

tel./fax. 018 332 50 36