Święto Patrona Szkoły - Tadeusza Kościuszki – wycieczka do Krakowa
06/05/2019
Dnia 27 marca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Krakowa, która została zorganizowana w ramach obchodów Święta Patrona Szkoły - Tadeusza Kościuszki.

   Uczniowie klasy I i II spacerując po Rynku Głównym zatrzymali się przy płycie pamiątkowej, gdzie Tadeusz Kościuszko 24 marca 1794 roku złożył uroczystą przysięgę na wierność narodowi oraz ogłosił powstanie.

   Następnie odwiedzili Muzeum Historyczne Miasta Krakowa - Pałac Krzysztofory, aby wziąć udział w zajęciach edukacyjnych związanych tematycznie z postacią Tadeusza Kościuszki. Podczas spotkania przypomniano o najważniejszych wydarzeniach z życia Patrona. Uczniowie mieli okazję przekonać się, że Kościuszko był człowiekiem wielkich czynów. Wytrwale dążył do celu, sumiennie wywiązywał się ze swoich obowiązków, stawiał czoła przeciwnościom losu i rzetelnie zapracował na szacunek i uznanie. Nazywany jest wielkim bohaterem w walce o wolność nie tylko Polaków ale również Amerykanów.

    W części praktycznej zajęć dzieci wykonywały z papieru krakuski. 

    Ostatnim punktem wycieczki był Teatr Współczesny, gdzie w sali kameralnej uczniowie obejrzeli spektakl o charakterze musicalowym pt., „Karolcia. Historia o niebieskim koraliku”. Naszym uczniom bardzo podobało się przedstawienie, gra aktorów, prezentowane piosenki, a także efekty specjalne – oświetlenie i dym, który dawał klimat tajemniczości i grozy. Po przedstawieniu uczestniczyli w warsztatach teatralnych.

  Wycieczka bardzo się wszystkim podobała. Dzieci wróciły z pamiątkami, zadowolone i pełne wrażeń.

                          D. Staniszewska

Dane kontaktowe
Szkoła Podstawowa
im. Tadeusza Kościuszki
w Zawadce

Zawadka 18
34-650 Tymbark

tel./fax. 018 332 50 36