„V KOLOROWE ŚNIADANIE”
14/03/2019
Dnia 26 lutego tj. wtorek odbyło się już V „Kolorowe śniadanie”, bo kto to może lepiej przygotować drugie kolorowe śniadanie, jak nie przedszkolaki!!!

Zrobię dzisiaj sam kanapki,
smaczne, kolorowe.
Podam mamie na śniadanie, potem tacie zrobię.
Już na kromce serek leży.

I rzodkiewka słodka,
jeszcze szynki dwa plasterki,
dam też pomidorka… 

      Każde dziecko przyniosło na kanapkę wybrane warzywa: pomidorka, paprykę, sałatę, ogórka, rzodkiewkę i produkty: jajko, ser żółty, szynkę oraz szczypiorek.                                    Z determinacją, z zachowaniem bezpieczeństwa, ale i z uśmiechem dzieci kroiły warzywa. Pięknie dzieliły się swoimi produktami z koleżanką lub z kolegą. Przedszkolaczki pracowicie i radośnie przygotowywały  „przezabawne kanapki”. I gotowe, małe co nieco…na miarę przedszkolaka.                     Pojawiło się zdziwienie wychowawcy, który zauważył, że dzieci które w czasie codziennego śniadania nie preferują warzyw, o dziwo przygotowaną przez siebie kanapkę z warzywami chętnie zjadły, w myśl naszej przedszkolnej zasady: CO WYKONAMY, TO ZJADAMY!!!

    PS. Szanowni Rodzice, niech ta myśl będzie decydująca w przygotowaniu śniadania w domu razem z dzieckiem, bo czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci. Uczmy dzieci jedzenia zdrowych produktów, pozwólmy im komponować „własne kanapeczki”, a na pewno uda Wam się, nawet tym „niejadkom” przemycić chociażby jedno warzywo. Dbajmy o zdrowie naszych dzieci i własne.  

 N. Leśniak-Florek 

  

 

Dane kontaktowe
Szkoła Podstawowa
im. Tadeusza Kościuszki
w Zawadce

Zawadka 18
34-650 Tymbark

tel./fax. 018 332 50 36